Продукція > TDK > FG16X5R1E476MRT06
FG16X5R1E476MRT06
FG16X5R1E476MRT06 TDK
leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf
Виробник: TDK
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded RAD 25V 47uF X5R 20% LS:2.5mm
на замовлення 2482 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 47UF 25V X5R RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Tape & Box (TB), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 47 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FG16X5R1E476MRT06 FG16X5R1E476MRT06 Виробник : TDK Corporation leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Description: CAP CER 47UF 25V X5R RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 47 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 47 µF