Продукція > TDK CORPORATION > FG16X5R1H106KRT06
FG16X5R1H106KRT06
FG16X5R1H106KRT06 TDK Corporation
leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 10UF 50V X5R RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
на замовлення 1298 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 10UF 50V X5R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Tape & Box (TB), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FG16X5R1H106KRT06 FG16X5R1H106KRT06 Виробник : TDK leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded RAD 50V 10uF X5R 10% LS:2.5mm
на замовлення 907 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
FG16X5R1H106KRT06 FG16X5R1H106KRT06 Виробник : TDK Corporation leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Description: CAP CER 10UF 50V X5R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
товару немає в наявності
FG16X5R1H106KRT06 Виробник : TDK leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Category: MLCC THT capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 50V; X5R; ±10%; THT; 2.5mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...85°C
Terminal pitch: 2.5mm
Body dimensions: 5.5x6x3.5mm