Продукція > TDK CORPORATION > FG16X7S2A225KRT06
FG16X7S2A225KRT06
FG16X7S2A225KRT06 TDK Corporation
leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7S
Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7S, Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FG16X7S2A225KRT06 FG16X7S2A225KRT06 Виробник : TDK Corporation leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Description: CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7S
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
FG16X7S2A225KRT06 FG16X7S2A225KRT06 Виробник : TDK eadmlcc_halogenfree_fg_en-775693.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 2.2uF 100volts X7S +/-10% LS=2.5mm