FGPF10N60UNDF
FGPF10N60UNDF ON Semiconductor
fgpf10n60undf-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans IGBT Chip N-CH 600V 20A 42W 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT NPT 600V 20A TO-220F-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 37.7 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 10A, Supplier Device Package: TO-220F-3, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 8ns/52.2ns, Switching Energy: 150µJ (on), 50µJ (off), Test Condition: 400V, 10A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 37 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 20 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 30 A, Power - Max: 42 W.
Інші пропозиції FGPF10N60UNDF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FGPF10N60UNDF FGPF10N60UNDF Виробник : onsemi fgp20n60ufd-d.pdf Description: IGBT NPT 600V 20A TO-220F-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 37.7 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 10A
Supplier Device Package: TO-220F-3
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 8ns/52.2ns
Switching Energy: 150µJ (on), 50µJ (off)
Test Condition: 400V, 10A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 37 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 20 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 30 A
Power - Max: 42 W