FH12-11S-1SH
FH12-11S-1SH Hirose Electric Co Ltd
FH12.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 11POS 1MM RA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin-Lead
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 11
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polyamide (PA), Nylon
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 11POS 1MM RA, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin-Lead, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 11, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Obsolete.
Інші пропозиції FH12-11S-1SH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH12-11S-1SH FH12-11S-1SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd FH12.pdf Description: CONN FFC FPC BOTTOM 11POS 1MM RA
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin-Lead
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 11
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Flip Lock
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
FH12-11S-1SH Виробник : Hirose Connector hirose electric_ed_fh12_20140305-1168247.pdf FFC & FPC Connectors 11POS 1.00MM R/A CONN FFC BOTTOM