FH12-17S-0.5SV Hirose Electric Co Ltd
FH12.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC VERT 17POS 0.50MM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin-Lead
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 17
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.142" (3.60mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: CONN FFC VERT 17POS 0.50MM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin-Lead, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 17, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.142" (3.60mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided, Part Status: Obsolete.
Інші пропозиції FH12-17S-0.5SV
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH12-17S-0.5SV Виробник : Hirose Electric Co Ltd FH12.pdf Description: CONN FFC VERT 17POS 0.50MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin-Lead
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 17
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.30mm