FH28K-20S-0.5SH
FH28K-20S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH28K
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 20
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.100" (2.54mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Tabbed
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 20, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.100" (2.54mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Tabbed, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
FH28K-20S-0.5SH FH28K-20S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH28K Description: CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 20
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Flip Lock
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Tabbed
Flat Flex Type: FFC, FPC
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 4
FH28K-20S-0.5SH FH28K-20S-0.5SH Виробник : HIROSE FH28.pdf Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: FFC/FPC; gold-plated; SMT; 500mA; 50V; FH28K; PIN: 20
Type of connector: FFC/FPC
Electrical mounting: SMT
Number of pins: 20
Tape pitch: 0.5mm
Spatial orientation: horizontal
Connector variant: bottom contacts; ZIF
Locking system: FlipLock
Contact plating: gold-plated
Body material: LCP
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...125°C
Current rating: 0.5A
Rated voltage: 50V