FH50-28S-0.5SH
FH50-28S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH50-28S-0.5SH
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 28
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.146" (3.70mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 28, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.146" (3.70mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH50-28S-0.5SH FH50-28S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH50-28S-0.5SH Description: CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 28
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Flip Lock
FFC, FCB Thickness: 0.30mm