FH52K-15S-0.5SH
FH52K-15S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH52K-15S-0.5SH&series
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC BOTTOM 15POS 0.5MM R/A
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 15
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Part Status: Active
на замовлення 2091 шт:
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 15POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 15, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Cable End Type: Tabbed, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH52K-15S-0.5SH FH52K-15S-0.5SH Виробник : Hirose Connector ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH52K-15S-0.5SH&series FFC & FPC Connectors Receptacle, 0.5mm Pitch, 12.6mm Length, 2.0mm Height, 15 Pos, ZIF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
FH52K-15S-0.5SH FH52K-15S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH52K-15S-0.5SH&series Description: CONN FFC BOTTOM 15POS 0.5MM R/A
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 15
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm