Продукція > HIROSE / HRS > FH52K-32S-0.5SH
FH52K-32S-0.5SH
FH52K-32S-0.5SH HIROSE / HRS
Виробник: HIROSE / HRS
Description: HIROSE / HRS - FH52K-32S-0.5SH - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 0.5 mm, 32 Kontakt(e), Buchse, FH52K Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: N
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 32Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: FH52K Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 32POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 32, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Cable End Type: Tabbed, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH52K-32S-0.5SH FH52K-32S-0.5SH Виробник : HIROSE / HRS document?clcode=CL0580-4604-0-99&productname=FH52K-20S-0.5SH(99)&series=FH52K&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_FH52_CAT Description: HIROSE / HRS - FH52K-32S-0.5SH - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 0.5 mm, 32 Kontakt(e), Buchse, FH52K Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: FH52K Series
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
FH52K-32S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0580-4604-0-99&productname=FH52K-20S-0.5SH(99)&series=FH52K&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_FH52_CAT Description: CONN FFC BOTTOM 32POS 0.5MM R/A
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 32
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
товару немає в наявності
товару немає в наявності
FH52K-32S-0.5SH Виробник : HIROSE FH52K.pdf Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: FFC/FPC; gold-plated; SMT; 500mA; 50V; FH52; PIN: 32
Type of connector: FFC/FPC
Contact plating: gold-plated
Electrical mounting: SMT
Current rating: 0.5A
Rated voltage: 50V
Manufacturer series: FH52
Number of pins: 32
Body material: LCP
Contact material: phosphor bronze
Tape pitch: 0.5mm
Spatial orientation: horizontal
Connector variant: bottom contacts; ZIF
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C