FH55-31S-0.5SH
FH55-31S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
PdfFile_960756.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC 0.5MM SMD
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 31
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Crimp
Height Above Board: 0.059" (1.50mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Tabbed
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC 0.5MM SMD, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 31, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Crimp, Height Above Board: 0.059" (1.50mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Tabbed, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH55-31S-0.5SH FH55-31S-0.5SH Виробник : HIROSE / HRS 3983602.pdf Description: HIROSE / HRS - FH55-31S-0.5SH - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 0.5 mm, 31 Kontakt(e), Buchse, FH55 Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 31Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: FH55 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: FH55 Series
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 6
FH55-31S-0.5SH FH55-31S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd PdfFile_960756.pdf Description: CONN FFC FPC 0.5MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 31
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Crimp
Locking Feature: Flip Lock
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Tabbed
Flat Flex Type: FPC
Мінімальне замовлення: 2
FH55-31S-0.5SH FH55-31S-0.5SH Виробник : Hirose Connector FH55_31S_0.5SH_CL0580_3704_9_00_2DDrawing_0000951361.pdf FFC & FPC Connectors 0.5MM 31P HIGH SPEED TRANSMISSION FPC