FH58A-71S-0.2SHW
FH58A-71S-0.2SHW Hirose Electric Co Ltd
PdfFile_269812.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC 0.2MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 71
Pitch: 0.008" (0.20mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.035" (0.88mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
на замовлення 4558 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC 0.2MM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 30V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 71, Pitch: 0.008" (0.20mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.035" (0.88mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH58A-71S-0.2SHW FH58A-71S-0.2SHW Виробник : Hirose Electric Co Ltd PdfFile_269812.pdf Description: CONN FFC FPC 0.2MM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30V
Number of Positions: 71
Pitch: 0.008" (0.20mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.20mm