FH63S-10S-0.5SH
FH63S-10S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH63S
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.110" (2.80mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
на замовлення 3500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.110" (2.80mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH63S-10S-0.5SH FH63S-10S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH63S Description: CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 10
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
FH63S-10S-0.5SH Виробник : HIROSE / HRS ?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH63S Description: HIROSE / HRS - FH63S-10S-0.5SH - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, abgewinkelt, 0.5 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FH63S
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: FH63S
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 7
FH63S-10S-0.5SH FH63S-10S-0.5SH Виробник : Hirose Connector FH63S_10S_0_5SH_CL0580_4414_0_00_2DDrawing_0001345-2320435.pdf FFC & FPC Connectors 10 Position FFC FPC Connector