FH63S-40S-0.5SH
FH63S-40S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH63S
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.110" (2.80mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
на замовлення 3500 шт:
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 40, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.110" (2.80mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH63S-40S-0.5SH FH63S-40S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digi&type=catalogue&lang=en&series=FH63S Description: CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Solder Retention
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
FH63S-40S-0.5SH FH63S-40S-0.5SH Виробник : Hirose Connector FH63S_40S_0.5SH_CL0580_4416_0_00_2DDrawing_0001345387.pdf FFC & FPC Connectors 40 Position FFC FPC Connector