FH67-40S-0.5SV
FH67-40S-0.5SV Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH67-40S-0.5SV
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC VERT 40POS 0.5MM SMD
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.205" (5.20mm)
Locking Feature: Rotary Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
на замовлення 641 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC VERT 40POS 0.5MM SMD, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.205" (5.20mm), Locking Feature: Rotary Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH67-40S-0.5SV FH67-40S-0.5SV Виробник : HIROSE / HRS 3782768.pdf Description: HIROSE / HRS - FH67-40S-0.5SV - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 0.5 mm, 40 Kontakt(e), Buchse, FH67 Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.33mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 40Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: FH67 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, gerade
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 918 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
FH67-40S-0.5SV FH67-40S-0.5SV Виробник : Hirose Connector FH67_Catalog_ed_FH67_CAT.pdf FFC & FPC Connectors 40pos. 0.5mm Pitch, 3.57mm depth One Action Lock, Vertical connection FPC/FFC/Shield FFC connector
Мінімальне замовлення: 3
FH67-40S-0.5SV FH67-40S-0.5SV Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FH67-40S-0.5SV Description: CONN FFC VERT 40POS 0.5MM SMD
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Rotary Lock
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.33mm