FH69-40S-0.5SH
FH69-40S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=all&type=catalogue&lang=en&series=FH69
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC 40POS 0.5MM R/A
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.091" (2.30mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Tabbed, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
на замовлення 110 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC 40POS 0.5MM R/A, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 40, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.091" (2.30mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Tabbed, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH69-40S-0.5SH FH69-40S-0.5SH Виробник : Hirose Connector FH69_40S_0.5SH_CL0580_5006_0_00_2DDrawing_0001583375.pdf FFC & FPC Connectors Rec, 40pos., 0.5mm Pitch, 2.3mm Top and Bottom Contact, Backflip 2-point Contact
на замовлення 1928 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
FH69-40S-0.5SH FH69-40S-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=all&type=catalogue&lang=en&series=FH69 Description: CONN FFC FPC 40POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm