FH72-21S-0.3SHW
FH72-21S-0.3SHW Hirose Electric Co Ltd
document?clcode=&productname=&series=FH72&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=ed_FH72_CAT
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FPC TOP 21POS 0.3MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 21
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.035" (0.88mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC TOP 21POS 0.3MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 30V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 21, Pitch: 0.012" (0.30mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.035" (0.88mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FH72-21S-0.3SHW FH72-21S-0.3SHW Виробник : HIROSE / HRS 3689583.pdf Description: HIROSE / HRS - FH72-21S-0.3SHW - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 0.3 mm, 21 Kontakt(e), Buchse, FH72 Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.2mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 21Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: FH72 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 2 Reihen
Rastermaß: 0.3mm
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.2mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: FH72 Series
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 2 Reihen
Rastermaß: 0.3mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 11
FH72-21S-0.3SHW FH72-21S-0.3SHW Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=&productname=&series=FH72&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=ed_FH72_CAT Description: CONN FPC TOP 21POS 0.3MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30V
Number of Positions: 21
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Flip Lock
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FPC
Мінімальне замовлення: 4
FH72-21S-0.3SHW FH72-21S-0.3SHW Виробник : Hirose Connector FH72_Catalog_ed_FH72_CAT.pdf FFC & FPC Connectors 0.3mm Pitch, 0.9mm Height, One Action Lock FPC Connector, 21 positions