Продукція > SUPERIOR TECH > FHBD-SS020G1NBWL-FA4
FHBD-SS020G1NBWL-FA4
FHBD-SS020G1NBWL-FA4 SUPERIOR TECH
FHBD-SSzzzG1NBWL-FA4_Drawing.pdf
Виробник: SUPERIOR TECH
Description: FEMALE HEADER VERTICAL 20POS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 0.75A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.055" (1.40mm)
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 6900 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FEMALE HEADER VERTICAL 20POS SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 0.75A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.055" (1.40mm), Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FHBD-SS020G1NBWL-FA4 FHBD-SS020G1NBWL-FA4 Виробник : SUPERIOR TECH FHBD-SSzzzG1NBWL-FA4_Drawing.pdf Description: FEMALE HEADER VERTICAL 20POS SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 0.75A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Style: Board to Board
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active