FJ4B01100L1
FJ4B01100L1 Panasonic Electronic Components
FJ4B01100L1_Spec.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: MOSFET P-CH 12V 2.2A XLGA004
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XFLGA, CSP
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2.2A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 74mOhm @ 1.5A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 360mW (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1.2mA
Supplier Device Package: XLGA004-W-0808-RA01
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.5V, 4.5V
Vgs (Max): ±8V
Drain to Source Voltage (Vdss): 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 459 pF @ 10 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 12V 2.2A XLGA004, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XFLGA, CSP, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2.2A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 74mOhm @ 1.5A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 360mW (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1.2mA, Supplier Device Package: XLGA004-W-0808-RA01, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.5V, 4.5V, Vgs (Max): ±8V, Drain to Source Voltage (Vdss): 12 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 459 pF @ 10 V.
Інші пропозиції FJ4B01100L1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FJ4B01100L1 Виробник : Panasonic FJ4B01100L_E-1391655.pdf MOSFET SM CSP SNGL P-CH MOSFET 0.8x0.8x0.1mm