Продукція > TDK > FK16X5R0J156MN020
FK16X5R0J156MN020
FK16X5R0J156MN020 TDK
5830859536758632leadmlcc_ventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK
Cap Ceramic 15uF 6.3V X5R 20% Radial 2.5mm 85°C Ammo
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 15UF 6.3V X5R RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 15 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FK16X5R0J156MN020 FK16X5R0J156MN020 Виробник : TDK Corporation leadmlcc_conventional_fk_en.pdf Description: CAP CER 15UF 6.3V X5R RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 15 µF