Продукція > TDK CORPORATION > FK20X5R1A156MN000
FK20X5R1A156MN000
FK20X5R1A156MN000 TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 15UF 10V X5R RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 15 µF
на замовлення 145 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 15UF 10V X5R RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 15 µF.