Продукція > TDK CORPORATION > FK22X5R1H475KN006
FK22X5R1H475KN006
FK22X5R1H475KN006 TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 50V X5R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 50V X5R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Tape & Box (TB), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 4.7 µF.