Продукція > SAMTEC INC. > FLE-127-01-H-DV
FLE-127-01-H-DV
FLE-127-01-H-DV Samtec Inc.
fle_sm.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 54POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 2A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 54
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Gold
Insulation Height: 0.172" (4.37mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 54POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 2A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 54, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Gold, Insulation Height: 0.172" (4.37mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FLE-127-01-H-DV FLE-127-01-H-DV Виробник : Samtec fle_sm-2854061.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors Cost Effective Surface Mount Socket, 0.050" Pitch