FLS250-2058
FLS250-2058 Bel Power Solutions
ds-bps-fls250-series.pdf
Виробник: Bel Power Solutions
250 Watt AC/DC Power Supply
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 58V 249W, Power (Watts): 249W (348W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.50" L x 2.50" W x 1.57" H (114.3mm x 63.5mm x 39.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, CSA, NEMKO, UL, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 58V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 6 A.
Інші пропозиції FLS250-2058
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FLS250-2058 FLS250-2058 Виробник : Bel Power Solutions ds-BPS-FLS250-series.pdf Description: AC/DC CONVERTER 58V 249W
Power (Watts): 249W (348W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.50" L x 2.50" W x 1.57" H (114.3mm x 63.5mm x 39.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 58V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 6 A