FN9255-20-06
FN9255-20-06 Schaffner EMC Inc.
FN9255.pdf
Виробник: Schaffner EMC Inc.
Description: PWR ENT RCPT IEC320-C20 PANEL QC
Packaging: Bulk
Features: Front Side Mount
Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Connector Type: Receptacle, Male Blades
Mounting Type: Panel Mount, Flange
Number of Positions: 3
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CE, CQC, ENEC, UR
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 34.90mm x 27.10mm
Connector Style: IEC 320-C20
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Accomodates a Fuse: No
Part Status: Active
Current Rating - Filter: 10A
на замовлення 51 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCHAFFNER - TE CONNECTIVITY - FN9255-20-06 - Gerätesteckverbindermodul mit Filter, C20, IEC C20, Universell, 20 A, 250 VAC, tariffCode: 85366990, rohsCompliant: YES, Schaltertyp: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Sicherungsgröße: -, Steckverbindermontage: Einrast-, Flanschmontage, IP-Schutzart: IP40, usEccn: EAR99, Anwendungen des Gerätestecker-Kombielements: Universell, Nennstrom: 20A, euEccn: NLR, Steckverbinder: IEC C20, Sicherungshalter: -, Produktpalette: FN 9255 Series, productTraceability: No, Nennspannung: 250VAC, Steckverbinderanschlüsse: Steckanschluss, SVHC: No SVHC (17-Jan-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FN9255-20-06 FN9255-20-06 Виробник : SCHAFFNER - TE CONNECTIVITY 2707653.pdf Description: SCHAFFNER - TE CONNECTIVITY - FN9255-20-06 - Gerätesteckverbindermodul mit Filter, C20, IEC C20, Universell, 20 A, 250 VAC
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
Schaltertyp: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sicherungsgröße: -
Steckverbindermontage: Einrast-, Flanschmontage
IP-Schutzart: IP40
usEccn: EAR99
Anwendungen des Gerätestecker-Kombielements: Universell
Nennstrom: 20A
euEccn: NLR
Steckverbinder: IEC C20
Sicherungshalter: -
Produktpalette: FN 9255 Series
productTraceability: No
Nennspannung: 250VAC
Steckverbinderanschlüsse: Steckanschluss
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
на замовлення 53 шт:
Кількість Ціна
FN9255-20-06 FN9255-20-06 Виробник : Schaffner Schaffner_datasheet_FN9255-3000977.pdf AC Power Entry Modules 20A IEC C20 Faston