Продукція > FSC > FQA55N25
FQA55N25 FSC
fqa55n25-d.pdf
Виробник: FSC
TO-247 05+
на замовлення 2260 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис FQA55N25 FSC
Description: MOSFET N-CH 250V 55A TO3PN, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 55A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 40mOhm @ 27.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 310W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-3PN, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 250 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 180 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6250 pF @ 25 V.
Інші пропозиції FQA55N25
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FQA55N25
Додати до обраних Обраний товар
fqa55n25-d.pdf Транзистори > Польові N-канальні
товару немає в наявності
FQA55N25 FQA55N25 Виробник : ON Semiconductor fqa55n25-d.pdf Trans MOSFET N-CH 250V 55A 3-Pin(3+Tab) TO-3P Tube
товару немає в наявності
FQA55N25 Виробник : On Semiconductor fqa55n25-d.pdf Trans MOSFET N-CH 250V 55A 3-Pin(3+Tab) TO-3PN Tube Група товару: Транзистори Од. вим: шт
FQA55N25 FQA55N25 Виробник : onsemi fqa55n25-d.pdf Description: MOSFET N-CH 250V 55A TO3PN
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 55A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 40mOhm @ 27.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 310W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-3PN
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 250 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 180 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6250 pF @ 25 V
FQA55N25 FQA55N25 Виробник : onsemi / Fairchild FQA55N25_D-2313806.pdf MOSFETs 250V N-Channel QFET