FQA90N15
FQA90N15 ON Semiconductor
fqa90n15-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 150V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-3P Tube
на замовлення 425 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 91
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 150V 90A TO3PN, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 90A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 45A, 10V, Power Dissipation (Max): 375W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-3PN, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±25V, Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 285 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8700 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FQA90N15 Виробник : Fairchild fqa90n15-d.pdf N-MOSFET 150V 90A 375W FQA90N15 Fairchild TFQA90n15
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 10 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
FQA90N15 FQA90N15 Виробник : onsemi fqa90n15-d.pdf Description: MOSFET N-CH 150V 90A TO3PN
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 90A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 45A, 10V
Power Dissipation (Max): 375W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-3PN
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 285 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8700 pF @ 25 V
товару немає в наявності
FQA90N15 FQA90N15 Виробник : onsemi fqa90n15-d.pdf MOSFETs 150V N-Channel QFET
товару немає в наявності
FQA90N15 FQA90N15 Виробник : ONSEMI fqa90n15-d.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 63.5A; Idm: 360A; 375W; TO3PN
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 150V
Drain current: 63.5A
Pulsed drain current: 360A
Power dissipation: 375W
Case: TO3PN
Gate-source voltage: ±25V
On-state resistance: 18mΩ