FQB27N25TM-F085
FQB27N25TM-F085 Fairchild Semiconductor
ONSM-S-A0004903509-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Fairchild Semiconductor
Description: FQB27N25 - N-CHANNEL ULTRAFET 25
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 131mOhm @ 25.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 417W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: D²PAK (TO-263)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 250 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 49 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1800 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 5600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 232
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FQB27N25 - N-CHANNEL ULTRAFET 25, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 131mOhm @ 25.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 417W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA, Supplier Device Package: D²PAK (TO-263), Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 250 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 49 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1800 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FQB27N25TM_F085 FQB27N25TM_F085 Виробник : Fairchild Semiconductor FQB27N25TM_F085.pdf Description: MOSFET N-CH 250V 25.5A 131M
на замовлення 780 шт:
на замовлення 780 шт:
FQB27N25TM-F085 FQB27N25TM-F085 Виробник : ON Semiconductor / Fairchild FQB27N25TM_F085-D-1809618.pdf MOSFET 250V, 0.11OHM, 25.5A, N-CH MOSFET
на замовлення 597 шт:
FQB27N25TM-F085 FQB27N25TM-F085 Виробник : ON Semiconductor fqb27n25tm_f085-d.pdf Trans MOSFET N-CH 250V 25.5A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
товару немає в наявності