FQP27P06
FQP27P06 ON Semiconductor
fqp27p06-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET P-CH 60V 27A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 172
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - FQP27P06 - Leistungs-MOSFET, p-Kanal, 60 V, 27 A, 0.07 ohm, TO-220, Durchsteckmontage, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Durchsteckmontage, Drain-Source-Spannung Vds: 60V, rohsCompliant: Y-EX, Dauer-Drainstrom Id: 27A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, MSL: -, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 4V, euEccn: NLR, Verlustleistung: 120W, Bauform - Transistor: TO-220, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: p-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.07ohm, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : ON Semiconductor fqp27p06-d.pdf Trans MOSFET P-CH 60V 27A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : UMW 4bfca958aa085629ef6c475bc6f504e4.pdf Description: MOSFET P-CH 60V 27A TO220
Packaging: Tube
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 106
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : ON-Semiconductor info-tfqp27p06.pdf Код виробника: FQP27P06 RoHS P-MOSFET 60V 0.07Ohm Transistors
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 48 шт:
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : ONSEMI FQP27P06.pdf Category: THT P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -27A; TO220AB
Type of transistor: P-MOSFET
Technology: QFET®
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -60V
Drain current: -27A
Case: TO220AB
Gate-source voltage: ±25V
On-state resistance: 70mΩ
Mounting: THT
Gate charge: 43nC
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
на замовлення 151 шт:
Мінімальне замовлення: 3
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : onsemi fqp27p06-d.pdf Description: MOSFET P-CH 60V 27A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 27A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 70mOhm @ 13.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 120W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 43 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1400 pF @ 25 V
Мінімальне замовлення: 2
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : onsemi fqp27p06-d.pdf 4bfca958aa085629ef6c475bc6f504e4.pdf MOSFETs 60V P-Channel QFET
Мінімальне замовлення: 2
FQP27P06 FQP27P06 Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013297751-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - FQP27P06 - Leistungs-MOSFET, p-Kanal, 60 V, 27 A, 0.07 ohm, TO-220, Durchsteckmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Durchsteckmontage
Drain-Source-Spannung Vds: 60V
rohsCompliant: Y-EX
Dauer-Drainstrom Id: 27A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
MSL: -
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 4V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 120W
Bauform - Transistor: TO-220
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: p-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.07ohm
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 4
FQP27P06 Виробник : ON-Semiconductor fqp27p06-d.pdf 4bfca958aa085629ef6c475bc6f504e4.pdf P-MOSFET 60V 0.07Ohm FQP27P06 TFQP27p06
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 48 шт:
Мінімальне замовлення: 10
FQP27P06 Виробник : ON-Semiconductor info-tfqp27p06.pdf Код виробника: FQP27P06 P-MOSFET 60V 0.07Ohm Transistors