FQPF19N20C
FQPF19N20C ON Semiconductor
fqpf19n20c-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 200V 19A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 200V 19A TO220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 19A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 170mOhm @ 9.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 43W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220F-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 53 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1080 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FQPF19N20C FQPF19N20C Виробник : ON Semiconductor fqpf19n20c-d.pdf Trans MOSFET N-CH 200V 19A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 358
Мінімальне замовлення: 124
FQPF19N20C FQPF19N20C Виробник : ONSEMI fqpf19n20c-d.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 12.1A; 43W; TO220FP
Type of transistor: N-MOSFET
Technology: QFET®
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 200V
Drain current: 12.1A
Power dissipation: 43W
Case: TO220FP
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.17Ω
Mounting: THT
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
на замовлення 999 шт:
Мінімальне замовлення: 4
FQPF19N20C FQPF19N20C Виробник : onsemi fqpf19n20c-d.pdf Description: MOSFET N-CH 200V 19A TO220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 19A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 170mOhm @ 9.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 43W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 53 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1080 pF @ 25 V
на замовлення 125 шт:
Мінімальне замовлення: 3
FQPF19N20C FQPF19N20C Виробник : onsemi / Fairchild FQPF19N20C-D.pdf MOSFETs 200V N-Channel Advance Q-FET
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 680 шт:
Мінімальне замовлення: 81
на замовлення 680 шт:
Мінімальне замовлення: 5
FQPF19N20C FQPF19N20C Виробник : onsemi fqpf19n20c-d.pdf MOSFETs 200V N-Channel Advance Q-FET
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності