Продукція > JAE ELECTRONICS > FR02C061JA1-R5000
FR02C061JA1-R5000
FR02C061JA1-R5000 JAE Electronics
topics_id=833&ext_no=01&_lang=en&v=2019040311192634674909
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN FPC 61POS 0.2MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Low Insertion Force (LIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 61
Pitch: 0.008" (0.20mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.032" (0.81mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Actuator Material: Plastic
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Housing Material: Plastic
Cable End Type: Tabbed or Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
на замовлення 4738 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC 61POS 0.2MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Low Insertion Force (LIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 61, Pitch: 0.008" (0.20mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.032" (0.81mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Actuator Material: Plastic, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Plastic, Cable End Type: Tabbed or Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FR02C061JA1-R5000 FR02C061JA1-R5000 Виробник : JAE Electronics topics_id=833&ext_no=01&_lang=en&v=2019040311192634674909 FFC & FPC Connectors 61 position 0.2mm pitch 0.82mm height
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
FR02C061JA1-R5000 FR02C061JA1-R5000 Виробник : JAE Electronics topics_id=833&ext_no=01&_lang=en&v=2019040311192634674909 Description: CONN FPC 61POS 0.2MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 61
Pitch: 0.008" (0.20mm)
Termination: Solder
Actuator Material: Plastic
FFC, FCB Thickness: 0.20mm