FR40DR05 GeneSiC Semiconductor
fr40jr05.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE GEN PURP REV 200V 40A DO5
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: DO-5
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 100 V
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP REV 200V 40A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: DO-5, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 100 V.
Інші пропозиції FR40DR05
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FR40DR05 FR40DR05 Виробник : GeneSiC Semiconductor fr40dr05.pdf Rectifiers 200V 40A REV Leads Fast Recovery