FR85JR05
FR85JR05 GeneSiC Semiconductor
fr85b05.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE GEN PURP REV 600V 85A DO5
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-5
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 85 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 100 V
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP REV 600V 85A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-5, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 85 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 100 V.
Інші пропозиції FR85JR05
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FR85JR05 Виробник : GeneSiC Semiconductor fr85b05_thru_fr85jr05-475876.pdf Rectifiers 600V 85A REV Leads Fast Recovery