FRA3C-DC12
FRA3C-DC12 FORWARD INDUSTRIAL CO.
FRA3.pdf
Виробник: FORWARD INDUSTRIAL CO.
Category: Automotive Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 15A; automotive; FRA3
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 15A
Relay variant: automotive
Coil resistance: 120Ω
Coil power consumption: 1.2W
Switched voltage: max. 75V DC
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 13.2x16x18mm
Mounting: PCB
Leads: for PCB
DC contacts rating @R: 10A / 14V DC
Coil voltage max.: 18V DC
Electrical life: 100000 cycles
Mechanical durability: 10000000 cycles
Manufacturer series: FRA3
Release time: 3ms
Operate time: 6ms
Contact resistance: 50mΩ
Coil current: 100mA
Coil voltage min.: 6.9V DC
на замовлення 9058 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Automotive Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 15A; automotive; FRA3, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 15A, Relay variant: automotive, Coil resistance: 120Ω, Coil power consumption: 1.2W, Switched voltage: max. 75V DC, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 13.2x16x18mm, Mounting: PCB, Leads: for PCB, DC contacts rating @R: 10A / 14V DC, Coil voltage max.: 18V DC, Electrical life: 100000 cycles, Mechanical durability: 10000000 cycles, Manufacturer series: FRA3, Release time: 3ms, Operate time: 6ms, Contact resistance: 50mΩ, Coil current: 100mA, Coil voltage min.: 6.9V DC.