FSFR1600L
FSFR1600L Fairchild Semiconductor
FAIRS29359-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Fairchild Semiconductor
Description: IC OFFLINE SW HALF-BRIDGE 9SIP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-SIP Module, 9 Leads, Formed Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C (TJ)
Duty Cycle: 50%
Frequency - Switching: Up to 300kHz
Internal Switch(s): Yes
Voltage - Breakdown: 500V
Output Isolation: Isolated
Topology: Half-Bridge
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 11.3V ~ 25V
Supplier Device Package: 9-SIP (L forming)
Fault Protection: Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Start Up: 14.5 V
Control Features: EN, Frequency Control
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 160 W
на замовлення 380 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 137
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC OFFLINE SW HALF-BRIDGE 9SIP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-SIP Module, 9 Leads, Formed Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 130°C (TJ), Duty Cycle: 50%, Frequency - Switching: Up to 300kHz, Internal Switch(s): Yes, Voltage - Breakdown: 500V, Output Isolation: Isolated, Topology: Half-Bridge, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 11.3V ~ 25V, Supplier Device Package: 9-SIP (L forming), Fault Protection: Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Voltage - Start Up: 14.5 V, Control Features: EN, Frequency Control, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 160 W.