FST120100
FST120100 DACO Semiconductor
FST120100.pdf
Виробник: DACO Semiconductor
Description: DIODE MOD SCHOT 100V 60A TO249AA
Packaging: Tray
Package / Case: TO-249AA
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 60A
Supplier Device Package: TO-249AA
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE MOD SCHOTTKY 100V TO-249AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-249AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120A (DC), Supplier Device Package: TO-249AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 20 V.
Інші пропозиції FST120100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FST120100 FST120100 Виробник : GeneSiC Semiconductor fst120100.pdf Description: DIODE MOD SCHOTTKY 100V TO-249AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-249AB
Mounting Type: Chassis Mount
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120A (DC)
Supplier Device Package: TO-249AB
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 20 V
товару немає в наявності
FST120100 FST120100 Виробник : GeneSiC Semiconductor fst120100.pdf Diode Modules 100V - 120A Schottky Rectifier