FST12035
FST12035 GeneSiC Semiconductor
fst12020.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE MOD SCHOT 35V 120A TO249AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-249AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120A (DC)
Supplier Device Package: TO-249AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 20 V
Написати відгук
Description: DIODE MOD SCHOT 35V 120A TO249AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-249AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120A (DC), Supplier Device Package: TO-249AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 20 V.
Інші пропозиції FST12035
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FST12035 FST12035 Виробник : GeneSiC Semiconductor fst12035-2451355.pdf Discrete Semiconductor Modules 35V - 120A Schottky Rectifier