FST16080
FST16080 GeneSiC Semiconductor
fst160100.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE MOD SCHOT 80V 160A TO249AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-249AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 160A (DC)
Supplier Device Package: TO-249AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 160 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 20 V
Написати відгук
Description: DIODE MOD SCHOT 80V 160A TO249AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-249AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 160A (DC), Supplier Device Package: TO-249AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 160 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 20 V.
Інші пропозиції FST16080
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FST16080 FST16080 Виробник : GeneSiC Semiconductor fst16080-2451686.pdf Discrete Semiconductor Modules 80V 160A Schottky Recovery