FT63ETH102 Copal Electronics Inc.
ft-63.pdf
Виробник: Copal Electronics Inc.
Description: TRIMMER 1K OHM 0.5W TH
Написати відгук
Description: TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 1 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції FT63ETH102
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FT-63ETH102 FT-63ETH102 Виробник : Nidec Components ft-63.pdf Description: TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 1 kOhms