FT-63EV502
FT-63EV502 Nidec Components Corporation
ft-63.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm)
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 5 kOhms
Number of Turns: 1
на замовлення 200 шт:
Написати відгук
Description: TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 5 kOhms, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції FT-63EV502
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FT63EV502 FT63EV502 Виробник : Copal Electronics Inc. ft-63.pdf Description: TRIMMER 5K OHM 0.5W TH