FT2000KD
FT2000KD Diotec Semiconductor
ft2000a.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 200V 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
на замовлення 733 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 229
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 200V 20A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 960 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FT2000KD FT2000KD Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR ft2000a.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 200V; 20A; tube; Ifsm: 350A; TO220AC; Ir: 5uA
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Kind of package: tube
Reverse recovery time: 200ns
Leakage current: 5µA
Max. forward voltage: 0.96V
Load current: 20A
Max. off-state voltage: 200V
Max. load current: 70A
Max. forward impulse current: 350A
Case: TO220AC
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: fast switching
на замовлення 727 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
FT2000KD FT2000KD Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Rectifiers Diode, Fast, TO-220AC, 200V, 20A, 150C
на замовлення 792 шт:
Мінімальне замовлення: 4
FT2000KD FT2000KD Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Description: DIODE GEN PURP 200V 20A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 960 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V
Мінімальне замовлення: 250
FT2000KD FT2000KD Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Diode Switching 200V 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
товару немає в наявності
FT2000KD Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Description: IC
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard