FT2000KG
FT2000KG Diotec Semiconductor
ft2000a.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 400V 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
на замовлення 950 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 394
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT universal diodes, Description: Diode: rectifying; THT; 400V; 20A; tube; Ifsm: 350A; TO220AC; Ir: 5uA, Type of diode: rectifying, Mounting: THT, Kind of package: tube, Reverse recovery time: 200ns, Leakage current: 5µA, Max. forward voltage: 0.96V, Load current: 20A, Max. off-state voltage: 0.4kV, Max. load current: 70A, Max. forward impulse current: 350A, Case: TO220AC, Semiconductor structure: single diode, Features of semiconductor devices: fast switching.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FT2000KG FT2000KG Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Diode Switching 400V 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
на замовлення 950 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 22
FT2000KG FT2000KG Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR ft2000a.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 400V; 20A; tube; Ifsm: 350A; TO220AC; Ir: 5uA
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Kind of package: tube
Reverse recovery time: 200ns
Leakage current: 5µA
Max. forward voltage: 0.96V
Load current: 20A
Max. off-state voltage: 0.4kV
Max. load current: 70A
Max. forward impulse current: 350A
Case: TO220AC
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: fast switching
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 227 шт:
Мінімальне замовлення: 199
товару немає в наявності
FT2000KG Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Description: IC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 960 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
товару немає в наявності
FT2000KG FT2000KG Виробник : Diotec Semiconductor ft2000a.pdf Rectifiers Diode, Fast, TO-220AC, 400V, 20A, 150C