FTB6F-15F
FTB6F-15F SMC Diode Solutions
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: ABF
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: ABF, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 1.5 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FTB6F-15F FTB6F-15F Виробник : SMC Diode Solutions FTB1F-15F%20THRU%20FTB10F-15F%20N1743%20REV.A.pdf Description: BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABF
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Technology: Standard
Supplier Device Package: ABF