Продукція > SAMTEC > FTSH-120-01-L-D
FTSH-120-01-L-D
FTSH-120-01-L-D Samtec
ftsh_th-2854322.pdf
Виробник: Samtec
Headers & Wire Housings High Reliability Header Strips
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3.4A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.090" (2.29mm), Insulation Height: 0.099" (2.51mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.309" (7.86mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FTSH-120-01-L-D FTSH-120-01-L-D Виробник : Samtec ftshth.pdf Conn Unshrouded Header HDR 40 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tube
на замовлення 539 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 37
на замовлення 460 шт:
Мінімальне замовлення: 23
товару немає в наявності
товару немає в наявності
FTSH-120-01-L-D FTSH-120-01-L-D Виробник : Samtec Inc. ftsh-1xx-xx-xxx-d-xxx-xx-mkt.pdf Description: CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3.4A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.090" (2.29mm)
Insulation Height: 0.099" (2.51mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.309" (7.86mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm)