Продукція > SAMTEC INC. > FTSH-120-01-L-DV-EJ
FTSH-120-01-L-DV-EJ
FTSH-120-01-L-DV-EJ Samtec Inc.
ftsh_smt.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
Packaging: Tube
Features: End Shrouds
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3.4A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.099" (2.51mm)
Shrouding: Shrouded
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm)
на замовлення 145 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM, Packaging: Tube, Features: End Shrouds, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3.4A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.099" (2.51mm), Shrouding: Shrouded, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
FTSH-120-01-L-DV-EJ FTSH-120-01-L-DV-EJ Виробник : Samtec ftshmt.pdf Conn Ejector Header HDR 40 POS 1.27mm Solder ST Top Entry SMD TIGER CLAW™ Tube
на замовлення 95 шт:
Мінімальне замовлення: 27
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 13
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 20 шт:
на замовлення 15 шт:
товару немає в наявності