FX20-20S-0.5SH
FX20-20S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX20-20S-0.5SH
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 20POS R/A SMD GOLD
Features: Solder Retention
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 20
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Height Above Board: 0.281" (7.15mm)
Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm)
Part Status: Active
Number of Rows: 2
на замовлення 4618 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 20POS R/A SMD GOLD, Features: Solder Retention, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Center Strip Contacts, Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 20, Pitch: 0.020" (0.50mm), Height Above Board: 0.281" (7.15mm), Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm), Part Status: Active, Number of Rows: 2.