FX20-60P-0.5SV20
FX20-60P-0.5SV20 Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HDR 60POS SMD GOLD
Features: Solder Retention
Packaging: Tray
Connector Type: Header, Outer Shroud Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 60
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Height Above Board: 0.717" (18.21mm)
Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights: 20mm, 30mm
Part Status: Active
Number of Rows: 2
на замовлення 130 шт:
Написати відгук
Description: CONN HDR 60POS SMD GOLD, Features: Solder Retention, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Outer Shroud Contacts, Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 60, Pitch: 0.020" (0.50mm), Height Above Board: 0.717" (18.21mm), Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm), Mated Stacking Heights: 20mm, 30mm, Part Status: Active, Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX20-60P-0.5SV20 FX20-60P-0.5SV20 Виробник : Hirose Connector FX20_Catalog_D49373_en.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 60P 0.5MM PITCH, STR HEADER DOUBLE BEAM