FX20K120
FX20K120 Diotec Semiconductor
fx20k120.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 120V 20A 2-Pin Case P-600 Ammo
на замовлення 739 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 143
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 120V 20A P600, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 300 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: P600, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 120 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX20K120 FX20K120 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR fx20k120.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 120V; 20A; Ammo Pack; Ifsm: 650A; P600; 300ns
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 120V
Load current: 20A
Semiconductor structure: single diode
Capacitance: 430pF
Kind of package: Ammo Pack
Max. forward impulse current: 0.65kA
Case: P600
Max. forward voltage: 0.94V
Leakage current: 0.2mA
Reverse recovery time: 300ns
на замовлення 739 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
FX20K120 FX20K120 Виробник : Diotec Semiconductor fx20k120.pdf Description: DIODE STANDARD 120V 20A P600
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 300 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: P600
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 120 V
на замовлення 250 шт:
Мінімальне замовлення: 3
FX20K120 FX20K120 Виробник : Diotec Semiconductor fx20k120.pdf Rectifiers Diode, Fast, D8x7.5_LowRth, 120V, 20A, 175C
на замовлення 633 шт:
Мінімальне замовлення: 3
FX20K120
Додати до обраних Обраний товар
товару немає в наявності
FX20K120 FX20K120 Виробник : Diotec Semiconductor fx20k120.pdf Diode Switching 120V 20A 2-Pin Case P-600 Ammo
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Supplier Device Package: P600