FX22-40P-0.5SH
FX22-40P-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX22-40P-0.5SH
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN PLUG 40POS R/A SMD
Features: Board Guide
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Plug, Non-Gendered
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Height Above Board: 0.165" (4.20mm)
Part Status: Active
Number of Rows: 1
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HIROSE / HRS - FX22-40P-0.5SH - Mezzanine-Steckverbinder, Stiftleiste, 0.5 mm, 1 Reihe(n), 40 Kontakt(e), tariffCode: 85366930, rohsCompliant: YES, Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktmaterial: Kupferlegierung, isCanonical: Y, Steckverbindermontage: Oberflächenmontage, abgewinkelt, usEccn: EAR99, Anzahl der Kontakte: 40Kontakt(e), euEccn: NLR, Produktpalette: FX22, productTraceability: No, Anzahl der Reihen: 1Reihe(n), Mezzanine-Steckverbinder: Stiftleiste, Rastermaß: 0.5mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX22-40P-0.5SH FX22-40P-0.5SH Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX22-40P-0.5SH Description: CONN PLUG 40POS R/A SMD
Features: Board Guide
Packaging: Cut Tape (CT)
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Part Status: Active
Number of Rows: 1
на замовлення 881 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
FX22-40P-0.5SH FX22-40P-0.5SH Виробник : Hirose Connector FX22_Catalog_D49374_en-2585875.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors Coplanar Mtg Conctr Header 40 pos
Мінімальне замовлення: 2
FX22-40P-0.5SH Виробник : HIROSE / HRS 3045971.pdf Description: HIROSE / HRS - FX22-40P-0.5SH - Mezzanine-Steckverbinder, Stiftleiste, 0.5 mm, 1 Reihe(n), 40 Kontakt(e)
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Oberflächenmontage, abgewinkelt
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 40Kontakt(e)
euEccn: NLR
Produktpalette: FX22
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Mezzanine-Steckverbinder: Stiftleiste
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
FX22-40P-0.5SH Виробник : HIROSE FX22.pdf Category: Board-to-board connectors
Description: Connector: PCB to PCB; plug; PIN: 40; right; 700mA; 50V; SMT; 0.5mm
Type of connector: PCB to PCB
Contact plating: gold-plated
Electrical mounting: SMT
Current rating: 0.7A
Rated voltage: 50V
Number of pins: 40
Spatial orientation: right
Operating temperature: -55...85°C
Contacts pitch: 0.5mm