FX30B-2P-3.81DSA20
FX30B-2P-3.81DSA20 Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 2POS 3.81MM
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 16A
Mounting Type: Through Hole
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.559" (14.20mm)
Shrouding: Shrouded - 2 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
на замовлення 60 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 2POS 3.81MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 16A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.559" (14.20mm), Shrouding: Shrouded - 2 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-2P-3.81DSA20 FX30B-2P-3.81DSA20 Виробник : Hirose Connector FX30B_2P_3.81DSA20_CL0570_3100_3_00_2DDrawing_0000953546.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 2P B2B PWR CON STRT HDR 20MM H T/H
на замовлення 600 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
FX30B-2P-3.81DSA20 FX30B-2P-3.81DSA20 Виробник : HIROSE / HRS 2691108.pdf Description: HIROSE / HRS - FX30B-2P-3.81DSA20 - Mezzanine-Steckverbinder, Stiftleiste, 3.81 mm, 1 Reihe(n), 2 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 2Kontakt(e)
euEccn: NLR
Produktpalette: FX30B
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Mezzanine-Steckverbinder: Stiftleiste
Rastermaß: 3.81mm